PRETRAGA

FK Srbija 1968 iz Bazela ubedljivo pobedila FC Münchenstein

Juče je na igralištu Rankhof u Bazelu ekipa Srbija 1968  pobedom nad ekipom Münchenstein-a rezultatom 4:1 uspela da obezbedi opstanak u 3. ligi.

Utakmica je počela opušteno i ekipa iz Münchenstein-a je već u 15. minutu došla u vođstvo od 1:0. Gol je postigao Valerio Ronchi. A onda je počela lavovska borba na pobedu, na momente i sa dosta grubih prekršaja.  Srbija je izjednačila u 25. minutu golom Danijela Zoljića a pet minuta pred kraj poluvremena za mirniji odlazak u svlačionicu zaslužan je Petar Drča golom za vođstvo od 2:1.

I drugo poluvreme je obeležila velika borbenost obe ekipe ali je Srbija mudrijom igrom u 57. minutu povećala vođstvo na 3:1. Gol je postigao Fatih Koc. Samo dva minuta kasnije zbog crvenog kartona (imao je već žuti karton od 51. minuta) iz igre je isključen Danijel Zoljić. Žute kartone su još dobili Filip Vidulović (19. min.) i Esad Kardali (32. min.). Iako pola sata sa igračem manje, dva minuta pre kraja utakmice postignut je i četvri gol  za ubedljivu pobedu Srbije 1968 od 4:1. Strelac je bio Filip Viduloivić.  Pored dobre i požrtvovane igre svih igrača treba napomenuti da je i golman Stefan Sakić sa više odličnih intervencija doprineo dobrom rezultatu utakmice.

Trener Nikola Milutinović je posle utakmice bio očigledno zadovoljan ubedljivom pobedom i osiguranim opstankom u 3. ligi, pa je sa svojim momcima nastavio druženje i slavlje u svlačionici, uz glasnu muziku i poneko pivo.

FB: @srbija1968