ŠAH

Entlebuch, nedelja, 6. oktobar 2019

Team-Cup. Osmina finala. Landeier – Sorab: 2.5 – 1.5

Filipović Branko (2370) – Meier Manuel (2049):  1/2 – 1/2

Theiler Franz (1967) – Novosel Milorad (2014):  1 – 0

Pašagić Mirsad (1886) – Schmid Guido (1970): 0 – 1

Oehen Rene (1935) – Jovanović Aleksandar (1890): 0 – 1

Ekipa Landeier se plasirala u četvrtfinale.

Branko Filipović (2370) – Meier Manuel (2049): 1/2 – 1/2

1.e4 – c5

2. Sf3 -e6

3. c3 – Sf6

4. Ld3 – Sd6

5. Lc2 – c4

6. o-o – Le7

7. Te1 – b5

8. b3 – 0-0

9. e5 – Se8

10. d4 – d5

11. Sdb2 – a5

12. bxc4 – bxc4

13. Sf1 – f6

14. exf6 – Lxf6

15. Sg3 – Sd6

16. Se5 – Se7

17. La3 – Lxe5

18. dxe5 – Sb5

19. Lxh7+ – Kxh7

20. Db1+ – Kg8

21. Dxb5 – Ld7

22. Db2 – Tb8

23. Dd2 – Tf7

24. Ld6 – Tb5

25. Lxe7 – Dxe7

26. Tab1 – Dc5

27. Txb5 – Lxb5

28. Te3 – a4

29. Se2 – Tb7

30. Sd4 – Ld7

31. h3 – a3

32. Te2 – Tb1+

33. Kh2 – Tb2

34. Dg5 – Txe2

35. Dd8+ – Kh7

36. Dh4+ – Kg8

37. Sxe2 – Dc7

38. f4 – La4

39. Sd4 – Df7

40. Dd8+ – Kh7

41. g3 – Db7

42. h4 – Db2+

43. Kh3 – Db1

44. Kh2 – Dxa2+

45. Kh3 – Db1

46. Kh2 – Db2+

47. Kh3 – Db1

48. Kh2 – Db2+

1/2 – 1/2

Theiler Franz (1967) – Milorad Novosel (2014): 1 – 0

1. d4 – d5

2. c4 – e6

3. Sc3 – f5

4. Sf3 – c6

5. Lf4 – Sf6

6. e3 – Le7

7.  a3 – 0-0

8. Ld3 – Se4

9. Se5 – Sd7

10. Dc2 – Sf6

11. f3 – Sxc3

12. bx3 – Sh5

13. 0-0 – Sxcf4

14. exf4 – c5

15. Tfd1 – g5

16.fxg5 – Lg5

17. Df2 – f4

18. cxd – Lh4

19. Dc2 – De7

20. d4 – Dg7

21. Tab1 – cxd4

22. cxd4 – Lf6

23. Dc7 – Lxe5

24. Dxe5 – Tf7

25. Dd8 – Tf8

26. Da4 – a6

27. Lb5 – Tf7

28. Dd8 – Tf8

29. Da4 – Tf7

30. Le8 – b6

31. Lxf7 – Df7

32.Dd8 – Kg7

33.d7 – Lb7

34. Da8

1-0

Mirsad Pašagić (1886) – Schmid Guido (1970): 0 – 1

1. e4 – e6

2. d4 – d5

3. Sd2 – c5

4. c3 – Sc6

5. e5 – c5xd4

6. c3xd4 – Sd6xd4

7. Da4+ – Sc6

8. Sf3 – Ld7

9. Db3 – Dc7

10. Le2 – Sc6xe5

11. o-o – Sc6

12. Te1 – Sf6

13. Ld3 – Le7

14. Sf1 – 0-0

15. Lg5 – a6

16. Lh4 – a5

17. Tac1 – a4

18. Dd1 – Db6

19. Te2 – Tac8

20. Lb1 – Sd4

21. Te1 – Tc8xTc1

22. Dd1xTc1 – Sd4xSf3

23. Sg2xSf3 – Db4

24. Lg3 – Tc8

25. De3 – Lc5

26. De2 – Lb5

27. Dd1 – Dd4xb2

28. Se3 – Lb4

0 – 1

Oehen Rene (1935) – Aleksandar Jovanović (1890): 0 – 1

1.e4 – c5

2. Sc3 – Sc6

3. f4 – d6

4. Sf3 – g6

5. Lb5 – Ld7

6. 0-0 – Lg7

7. d3 – e6

8. De1 – Dc7

9. f5 – Sd4

10. Lxd7 – Dxd7

11. fxe6 – fxe6

12. Sxd4 – cxd4

13. Se2 – e5

14. Dh4 – De6

15. Tf3 – Sf6

16. Lg5 – 0-0

17. Taf1 – Sd7

18. Th3 – Txf1

19. Kxf1 – Tf8+

20. Ke1 – h5

21. b3 – Tc8

22. Kd1 – b5

23. De1 -d5

24. exd5 – Dxd5

25. Tg3 – Dc6

26. Dd2 – Kh7

27. Sg1 – Da6

28. Sf3 – Dxa2

29. Se1 – Sb6

30. Tf3 – Sd5

31. Df2 – Sc3+

32. Kd2 – Db1

0-1

ŠAHOVSKI KLUBOVI

ŠAH UŽIVO